Bramy Wiśniowski

Bramy garażowe – czym kierować się przy wyborze?

Dostępne na rynku bramy garażowe różnią się od siebie pod wieloma względami.
Zazwyczaj różnica jest zauważalna w wyglądzie, mechanizmie, stopniu izolacji, sposobie otwierania, a także w cenie. Ogromny wybór dotyczy także modeli. Możemy zdecydować się na bramy uchylne, segmentowe, roletowe czy rozwierane. Należy pamiętać, jednak o tym, że oprócz preferencji, co do kształtu i wyglądu, powinniśmy przemyśleć wielkość działki, a także miejsce na podjeździe i wysokość nadproża. Jaką więc bramę garażową wybrać?

Bramy segmentowe

Bramy te stają się coraz bardziej popularne. Nie zajmują miejsca przed garażem, a dodatkowo oferują szeroki wachlarz wykończeń. Ich montaż nie jest trudny, a cena zaczyna się już od 2 tysięcy zł. Brama ta cechuje się dobrą izolacją akustyczną i cieplną, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu.
Wyróżnić można bramy segmentowe górne i boczne. Brama górna składa się z kilku paneli, które połączone są zawiasami i zabezpieczone uszczelkami. Dzięki zamontowanym na ścianach i suficie prowadnicach, brama porusza się do góry, a w etapie końcowym znajduje się pod sufitem.
W bramie segmentowej bocznej segmenty ustawione są natomiast pionowo, a prowadnice montowane są na podłodze i suficie. Jest to świetne rozwiązanie dla niskich, ale szerokich garaży, gdyż brama przesuwa się na jedną ze ścian garażu. Jej koszty zaczynają się już od 4-5 tysięcy zł.

Bramy uchylne

Bramy uchylne cieszą się szerokim zainteresowaniem głównie ze względu na niską cenę. Wykonywane są najczęściej z stali lub aluminium, a ich montaż nie jest w ogóle skomplikowany. Instalować można je także w garażach z niskim nadprożem, jednak należy przemyśleć wielkość naszego podjazdu. Należy sprawdzić czy jest on odpowiednio duży ze względu na to, że brama ta wysuwa się znacząco na zewnątrz.

dwie bramy uchylne Kielce

Bramy rolowane

Bramy rolowane to inaczej bramy żaluzjowe. Są to bramy, które pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca. Aby zamontować kasetę potrzebować będziemy jednak wysokiego nadproża. Bramy te wykonywane są zazwyczaj z aluminium. Posiadają niepodważalne walory estetyczne. Sprzedawane są w pakiecie z napędem elektrycznym, przez co cena montażu nie jest zbyt niska. Mechanizm bramy rolowanej podobny jest do żaluzji. Zbudowany jest z wąskich listew, a zamontowany pod sufitem nawija się na znajdujący się w kasecie wał. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca na zewnątrz i wewnątrz garażu. Cena bramy rolowanej waha się w granicach 3,5-5 tysięcy zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry