Drzwi na wymiar – co warto wiedzieć?

Chociaż mogłoby się wydawać, że drzwi nie mają tak dużego znaczenia w aranżacji wnętrz, to jednak stwierdzenie to nie jest prawdą. Wręcz przeciwnie, odgrywają one bowiem dużą rolę zarówno w dekoracji wnętrza, jak i mają niemałe znaczenie funkcjonalne. Jeśli chcesz się cieszyć spójnie i pięknie urządzoną przestrzenią w swoim domu, koniecznie zwróć uwagę na styl drzwi, które mają stać się jego częścią. W ich doborze istotne będą także: wymiary i ich konstrukcja czy materiały na skrzydła, ościeżnice i ich wykończenie. W takim wypadku warto zastanowić się czy nie lepszym wyborem byłyby drzwi na specjalnie zamówienie!

Dlaczego drzwi na wymiar to taki dobry wybór?

Przede wszystkim dlatego, że podobnie jak meble, mogą być precyzyjnie wykonane pod Twoje upodobania, potrzeby, układ mieszkania, a zarazem zaprojektowane są typowo pod styl danego pomieszczenia. Zazwyczaj pracownicy warsztatów sami zbierają odpowiednie wymiary, dostosowując je do danego wnętrza. Wymiary z kolei muszą być zebrane niezwykle precyzyjnie, tak aby drzwi zmieściły się we wnęce przy zamykaniu, a jednocześnie, aby nic nie przeszkadzało w ich swobodnym otwarciu.

Co trzeba wiedzieć przed wyborem nowych drzwi?

Chociaż w wielu przypadkach pracownicy warsztatów czy innych zakładów zajmujących się tworzeniem nowych drzwi pomogą w ich doborze, to jednak czasem warto również wiedzieć, co nieco o tym elemencie wyposażenia do swojego domu. Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi na wymiar? O czym trzeba pamiętać, podczas składania zamówienia? Dzięki nam nie będziesz miał już najmniejszych problemów z ich dobraniem do swojego domu lub mieszkania.

• Kierunek otwierania drzwi – prawe czy lewe?

Z całą pewnością pytanie to nie raz słyszeliście w sklepie podczas wyboru drzwi do swojego domu. Podczas zamawiania tego elementu wyposażenia na wymiar, konieczne będzie podjęcie decyzji, czy chcemy drzwi prawe czy lewe. O co z tym jednak chodzi? Zasada jest bardzo prosta. Patrzymy na drzwi od strony, po której otwierają się na nas. Jeśli zawias jest po lewej stronie, to drzwi określamy tym samym mianem, analogicznie zawiasy po prawej stronie, czynią drzwi prawymi.

Dlaczego tak istotny jest wybór strony otwierania tego elementu wyposażenia? Przede wszystkim musi on pasować do układu mebli, a zarazem danego pomieszczenia. Drzwi na wymiar powinny dać się swobodnie otwierać i nie wadzić o pozostałe wyposażenie w danym pokoju. Co więcej, warto, aby gniazdko włączające oświetlenie znajdowało się po tej samej stronie co klamka, dzięki temu unikamy obchodzenia drzwi w całkowitych ciemnościach, aby dostarczać wieczorem więcej światła do przestrzeni.

• Pełne? A może przeszklone?

Z całą pewnością drzwi na wymiar pełne pozwolą na zachowanie większej prywatności w danym pomieszczeniu. Świetne będą do zamykania sypialni bądź domowego gabinetu. Dobrze także sprawdzą się na przykład jako główne wejście do domu lub mieszkania. Przeszklone z kolei doskonale pasują przykład do salonu czy kuchni – sprawiają, że pomieszczenie wydaje się na większe, bardziej przestronne, a zarazem jaśniejsze, przez co aż miło jest w nim spędzać czas. Proponujemy drzwi z przeszkleniami wykorzystać w pokojach dziecięcych i młodzieżowych.

• Przesuwne, łamane albo klasyczne

Drzwi przesuwne poprowdzone są na specjalnych szynach, zamontowanych najczęściej nad wnęką wejściową do danego pomieszczenia. Ich otwieranie polega w głównej mierze na, jak sama nazwa wskazuje, przesuwaniu ich wzdłuż ściany. W naszej ofercie mamy także drzwi, które można schować w ścianie! Jest to dobry pomysł w pomieszczeniach bardziej podłużnych. Łamane z kolei świetnie sprawdzą się w pokojach małych lub takich, gdzie układ mebli nie pozwoliłby na swobodne otwieranie skrzydła. Klasyczne drzwi to skrzydłowe, te widzimy zdecydowanie najczęściej w polskich domach.

Drzwi na wymiar – zdecyduj się na ich wybór

Zachęcamy do zamawiania drzwi na wymiar do swoich domów, przede wszystkim dlatego, że są one odpowiedzią na Twoje potrzeby. W firmie ODB chętnie wykonamy je dla Ciebie – jesteśmy elastyczni, a więc możesz mieć pewność, że Twoje drzwi na wymiar będą idealnie dostosowane do Twoich upodobań, a zarazem rozwiązań aranżacyjnych w domu lub mieszkaniu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry