Jakie wybrać okna do domu o podwyższonym standardzie?

Widoki przestrzennych penthousów, nowoczesnych apartamentów czy luksusowych willi i posiadłości z całą pewnością niejeden raz poruszały nasze marzenia o ekskluzywnym życiu. Zaprojektowanie domu czy mieszkania o podwyższonym standardzie wymaga, jednakże nie tylko dużego nakładu pieniędzy, ale także czasu, dużej ilości pracy, a przede wszystkim doboru odpowiednich rozwiązań, między innymi okien. Jakie wybrać do nowoczesnego domu? Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert poszczególnych producentów? Tego dowiesz się, czytając przygotowany przez nas artykuł!

Wysokiej jakości okna a gwarancja na nie

Stolarka okienna powinna cieszyć oczy, a zarazem być solidnie wykonania, cechując się odpowiednimi parametrami. Niestety zdarza się, że niekiedy działanie zakupionego produktu stolarki okiennej w praktyce się nie sprawdza, wtedy to trzeba oddać go na gwarancję. Przed zakupem sprawdź warunki zwrotu lub wymiany danego okna.

Przede wszystkim istotny jest czas, którym objęto gwarancją zakupione okna. Wielu producentów oferuje także możliwość jej przedłużenia za dodatkową jednorazową opłatą. Trzeba, jednakże pamiętać, że aby utrzymać w mocy gwarancję, okna musza być regularnie przeglądane przez fachowców, a także odpowiednio konserwowane. Wielu producentów oferuje 12-miesięczny okres gwarancyjny. Oznacza to, że tym okresie wada wykryta podczas użytkowania okna traktowana jest jako fabryczna. Innymi słowy, im warunki gwarancyjne korzystniejsze dla klienta tym lepiej – dużo to mówi także o firmie, która dba o swój wizerunek w branży.

Odpowiednie wygłuszenie i izolacja wnętrza

Okna nie tylko pozwalają na dotarcie słońca do wnętrza domu, a także obserwowanie pięknej okolicy, ale ich zadaniem jest także izolacja pomieszczeń przed ucieczką ciepła oraz wygłuszenie przed dźwiękami z zewnątrz. Wybierając okno warto zwrócić uwagę na parametr izolacyjności ciepła oznaczony jako U. Najcieplejsze produkty stolarki okiennej dostępnej w naszej ofercie, osiągają poziom Uw = 0,8 W/m2. Im wyższy poziom tym lepiej dla Ciebie oraz Twojego nowoczesnego, energooszczędnego domu czy mieszkania. Upewnij się, że producent, od którego kupujesz dane okno podaje tę wartość w odniesieniu do całości okna, a nie jedynie do jego pakietu szybowego, w takim przypadku wskaźnik ten może być bowiem zawyżony.

Wybierając okno zwróć uwagę także na jego oszklenie pod względem dźwiękoszczelności. Produkty w wysokim standardzie osiągają izolacyjność akustyczną aż do 47 dB, co jest istotne mieszkając na przykład przy ruchliwej, hałaśliwej ulicy bądź we względnie niedalekiej odległości od lotniska.

Technologie szybowe o wysokim standardzie

Szyba stanowi niejako największą, a więc niezwykle istotną część całego okna. Nowocześni ich producenci proponują między innymi systemy dźwiękoszczelne i antywłamaniowe. Ponadto dostępna jest także technologia wklejania pakietów szybowych, co pozwala na uzyskanie większej stabilizacji całego okna. Warto także zwrócić uwagę na zakup odpowiednich wzmocnień, w naszej ofercie proponujemy stalowe, wzmacniające statystkę okna.

Okucia okien w wysokim standardzie – dodatkowe funkcje

Nie mniejsze znaczenie ma także wybranie odpowiednich okuć, które w wysokim standardzie dostępne są z dodatkowymi funkcjonalnościami. Jedną z nich jest na przykład podwyższona klasa antywłamaniowości, dzięki czemu Twój dom stanie się bezpieczny, a Ty możesz spać w nim spokojnie. Na rynku można znaleźć także okucia okienne z opcją stałej mikrowentylacji pomieszczenia – dzięki temu para wodna unosząca się w powietrzu w domu może znaleźć ujście zamiast osadzać się na ścianach, tworząc dogodne warunki dla rozwoju grzybów. Dzięki tej opcji dostarczane jest także cały czas świeże powietrze, dzięki czemu nawet w zamkniętym pomieszczeniu odetchniesz z ulgą pełną piersią. Warto także postawić na okucia, które umożliwiają otworzenie okna na różne rozwarcia, a także takie, które umożliwiają otwieranie ich uchylnie.

Ciesz się oknem o wysokim standardzie dzięki ODB

W naszej firmie dostarczamy okna, cieszące się wysoką jakością. Dbamy o zadowolenie klientów, dlatego też oferujemy produkty stolarki okiennej, które z całą pewnością nie zawiodą żadnego domownika. Zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy ODB i zakupu proponowanych artykułów.

Przewiń do góry