Meble na wymiar czy gotowe?

Decydując o wyposażeniu swojego mieszkania czy domu, pewnie zastanawiasz się, jaką szafę wybrać, która komoda najlepiej będzie pasować do aranżacji bądź jakiego rodzaju biurko postawić w swoim gabinecie. Wiele osób decyduje się na meble gotowe, ot wystarczy iść do sklepu, wybrać odpowiednie i zaczekać na dowóz. Inni z kolei decydują się jednak na wyposażenie na wymiar, które będzie lepiej skrojone pod potrzeby domowników oraz układów i wielkość pomieszczeń, w którym ma ono służyć. Postawić więc na meble na wymiar czy gotowe? Zalety i wady każdego z tych rozwiązań, znajdziesz w tym artykule.

Meble na wymiar – czy warto?

Na tego rodzaju rozwiązanie częściej decydują się mieszkańcy bloków. Jak wiadomo, nierzadko takie mieszkania są niezbyt ustawne, trzeba więc wyposażenie meblowe przygotować precyzyjnie pod wielkość i układ pokojów. Atutem mebli na wymiar jest fakt, że w 100% wykorzystujemy przestrzeń. Co więcej, mogą one być przygotowane pod pomysł samego klienta – ich wewnętrzny układ może być dostosowany precyzyjnie do potrzeb. Minusem jednak tego rozwiązania jest nieco wyższa cena niż gotowego wyposażenia, a także dłuższy czas oczekiwania – niekiedy może odbiór mebla trwać od 1 do 3 miesięcy!

A może meble gotowe prosto ze sklepu?

Meble gotowe sprawdzą się jedynie w pomieszczeniach o odpowiednim układzie i dużych. Przede wszystkim ze względu na układ i wielkość pokojów, nie muszą one zajmować absolutnie całej ściany. Co więcej, w przeciwieństwie do mebli na wymiar, wyposażenie gotowe może zostać dostarczone do Ciebie nawet tego samego dnia, co je kupiłeś! Wyposażenie gotowe jest zwykle nieco tańsze, jednakże nie będzie spełniało w 100% naszych potrzeb. Warto zastanowić się nad dołożeniem trochę więcej do zakupu mebli i wybrania tych na wymiar, szczególnie jeśli mają one być funkcjonalną ozdobą nieco mniejszego mieszkania.

Na które rozwiązanie postawić?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Meble na wymiar, jednakże, pomimo, że nieco droższe i trzeba na nie dłużej czekać, mogą okazać się doskonałym pomysłem z tego względu, że są w 100% skrojone pod Twoje potrzeby, a także układ i wielkość pokojów, w jakich mają służyć. Jeśli zależy Ci na bardziej ekonomicznym rozwiązaniu, a także na czasie możesz zdecydować się na meble gotowe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry