Okna drewniane aluminiowe PCV

Okna – drewniane, aluminiowe, czy PCV?

Podczas budowy domu lub zwykłego remontu, jedną z trudniejszych decyzji do podjęcia jest wybór okien. Dostępność dużej ilości różnych rodzajów może rodzić dylemat pomiędzy oknami drewnianymi, aluminiowymi oraz plastikowymi (PCV). Wszystkie mają szereg korzyści i zalet, zatem w które powinniśmy zainwestować? Może okna premium?

Okna drewniane

W nowoczesnej architekturze coraz częściej wykorzystuje się okna drewniane. Postrzegane są jako szlachetne i eleganckie, idealnie dopasowujące się do oryginalnych i unikatowych wnętrz. Zazwyczaj wytwarza się je z drewna sosnowego, dębowego, modrzewiowego, świerkowego. Okna drewniane występują w różnych wariantach kolorystycznych, w zależności od odcienia drewna.Możemy je zatem łatwo naprawiać, dodatkowo zabezpieczać i odnawiać poprzez lakierowanie,malowanie, czy też olejowanie framug. Są one sztywne i nie ulegają naprężeniom, dlatego idealnie pasują również do dużych przeszkleń. Należy je szczególnie docenić za niski współczynnik przenikania ciepła oraz doskonałą izolację akustyczną. Bardzo dobrze wygłuszają wszelkie dźwięki z zewnątrz. Okna drewniane charakteryzują się wysoką jakość i trwałością na długie lata!

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe wyróżniają się przede wszystkim niską wagą i dużą wytrzymałością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów termoizolacyjnych dorównują energooszczędnością oknom drewnianym jak i plastikowym. Oferują nieograniczony wybór barw, gdyż można je lakierować proszkowo lub anodować na dowolny kolor. Aluminium jest bardzo plastycznym materiałem,  który umożliwia tworzenie wąskich jak i szerokich profili okien, również o nietypowych kształtach. W łatwy sposób się je pielęgnuje i czyści. Możemy je myć za pomocą wody i środka myjącego, jednak należy pamiętać żeby nie zawierał octu i innych kwasów. Okna aluminiowe świetnie pasują do każdej architektury. Genialne współgrają z designerskimi, eleganckimi jak i minimalistycznymi projektami.

Okna Plastikowe ( PCV)

Najbardziej powszechny rodzaj okien, dominuję w większości domów jak i w przestrzeni publicznej. Od swoich poprzedników wyróżniają się zdecydowanie ceną – to najtańszy rodzaj okien dostępny od rynku. PCV jest materiałem odpornym na negatywne działania czynników atmosferycznych – chronią między innymi przed wilgocią. Podobnie jak okna aluminiowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Wystarczy czyścić ramy za pomocą zwykłego środka myjącego i okresowej konserwacji okuć. Okna plastikowe kojarzymy głównie z białym kolorem, ale na rynku znajdziemy także inne opcje kolorystyczne oklein. Są dostępne również modele z nakładką aluminiową, która zabezpiecza przed żółknięciem pod wpływem promieni UV. Okna plastikowe to zdecydowanie sprawdzony i pewny wybór!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry