Podłogi bambusowe – czy warto je wybrać?

Podłogi bambusowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszych polskich domach. Bambusowa podłoga stanowi połączenie egzotycznego wyglądu oraz elegancji. Posiada nieprzeciętne właściwości użytkowe, dzięki czemu jest surowcem o bardzo wysokiej jakości. Ten trwały materiał gwarantuje nam użyteczność na lata. Czym wyróżniają się podłogi bambusowe i dlaczego warto właśnie w nie zainwestować?

Charakterystyka podłogi bambusowej 

Aby uzyskać naturalną deskę, należy sprasować bambusa przy użyciu wysokiego ciśnienia i wagi. Głównym celem takiego zabiegu jest zmiana wewnętrznej struktury bambusa, która pozwala uzyskać trwały i stabilny materiał. Jego barwa jest zależna od sposobu przetwarzania. Do naszych mieszkań najczęściej wybieramy bambusa naturalnego o delikatnym, słomkowym kolorze. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się także bambus karmelowy, który swoje brązowe ubarwienie zyskuje już podczas obróbki termicznej. Ale paleta kolorów desek bambusowych jest znacznie większa – możemy znaleźć podłogi z miodowymi, jasnobrązowymi czy nawet brązowymi wzorami. Poprzez swój różnorodny wybór dostępnych barw, bambusowe podłogi będą pięknie wyglądać w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych wnętrzach.

Podłogi bambusowe Kielce – Wysoka jakość drewna

Dzięki swoim właściwościom, bambus jest bardziej trwałym surowcem – zwłaszcza w porównaniu z bukiem czy dębem. Należy do jednych z najtwardszych i najbardziej odpornych na uszkodzenia materiałów. Twardość desek zależy od sposobu łączenia łodyg. Największą twardość uzyskują deski bambusowe skręcone oraz sklejane horyzontalnie. Podłogi bambusowe są stabilne, nie musimy się obawiać rozeschnięcia się desek oraz pojawienia się szczelin pomiędzy deskami. Sprawdza się on także nie tylko w pomieszczeniach codziennego użytku, ale – dzięki swojej odporności na wilgoć – znajdzie swoje zastosowanie w łazienkach. Materiał jest bardzo stabilny i nie odkształca się przy kontakcie z wilgocią. Bambus pomimo wielu mitów jest rodzajem drewna, możemy więc go pielęgnować poprzez olejowanie i lakierowanie. Podłoga wykonana z desek bambusowych posłuży nam przez wiele lat!

Inne zalety

Podłogę z bambusa z pewnością należy docenić za łatwy montaż. Układa się ją podobnie jak inne panele, za pomocą kleju lub systemu klik. Pomimo swojej wysokiej jakości, cena paneli bambusowych nie jest wcale wygórowana. Możemy znaleźć podłogi bambusowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Decydując się na ten surowiec musimy pamiętać, że bambus jest pozyskiwany ekologicznie. Przy jego uprawie nie ma konieczności wycinania lasów, gdyż bambusowe plantacje odradzają się ponownie co około 5-7 lat.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry