Podłogi winylowe

Podłogi winylowe wdzierają się przebojem na polskie salony. Właściwie to nie tylko salony, ale też do sypialni, łazienki, kuchni… Panele w kuchni albo łazience? Tak, dlatego, że panele winylowe cechują się wysokim poziomem wodoodporności, a co więcej, nie imają się ich plamy, i ścieranie im niestraszne. Jakie są inne korzyści korzystania z paneli winylowych?

panele winylowe kielce

Panele winylowe – największe zalety

Oprócz już wymienionych zalet paneli warto wspomnieć o ich wyjątkowej trwałości. Gdy już raz zdecydujesz się na panele winylowe, będą Ci one służyły przez długie lata, zanim będzie trzeba brać pod uwagę kolejną wymianę. Ten rodzaj paneli jest też odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie martw się, jeśli ktoś z domowników mimo wszystko zarysuje panel – na rynku istnieją specjalne masy uzupełniające powstałe ubytki, dzięki czemu podłoga znów wygląda jak nowa. Masz u siebie ogrzewanie podłogowe? Panele z winylu będą do tego pasowały wprost świetnie! Wszystko dlatego, że są one wyjątkowo cienkie – ich grubość to zaledwie kilka mm, zatem będą świetnie przewodzić ciepło. Nawet jeśli podłoga nie jest dodatkowo ogrzewana, panele winylowe będą równie ciepłe, jak panele z drewna.

podlogi winylowe kielce

Jak pielęgnować panele z winylu?

W wielu miejscach, także i tu, można przeczytać o tym, że panele winylowe są odporne na ścieranie, plamy oraz działanie wody. Jeśli jednak zastosujemy do ich mycia i konserwacji tradycyjnie stosowane przy innych rodzajach paneli środki, lub spróbujemy umyć je zwykłym płynem do naczyń, warstwa ochronna zostanie niestety zniszczona. Dlatego też, zaopatrując się w panele z winylu, warto dokupić od razu rekomendowane przez producenta środki czyszczące, których skład dobrany jest tak, aby nie narażać ochronnej powłoki na uszkodzenia i zapewnić wieloletnią trwałość oraz piękny wygląd.

Pamiętamy o tym, by regularnie odkurzać powierzchnie paneli, myć specjalnie przeznaczonym do tego środkiem, a także o tym, aby po umyciu wypolerować podłogę do sucha miękką szmatką. Tylko regularna pielęgnacja pozwoli cieszyć oko pięknymi panelami, gdyż pozostawienie na podłodze zanieczyszczeń na dłuższy czas powoduje wniknięcie brudu w strukturę panelu, co czyni go nieusuwalnym.

Najlepsze panele winylowe – tylko z ODB

Firma ODB oferuje Ci wysokiej jakości panele winylowe z kolekcji Stafloor Click. Dzięki zastosowanej metodzie montażu możesz je ułożyć samodzielnie. Co więcej, jeśli lubujesz się w motywach nawiązujących do natury, możesz dobrać nie tylko okleinę imitującą drewno, lecz także kamień, lub zdecydować się na jeszcze inny typ wzornictwa. Wysoka jakość i komfort użytkowania to główne wyznaczniki paneli winylowych firmy ODB!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry