Bramy garażowe

Rodzaje bram

Wybierając najlepszą bramę, bierzemy pod uwagę już nie tylko cenę. Zaczyna liczyć się szereg innych czynników, zwłaszcza takich jak jakość lub miejsce niezbędne na jej otwarcie. Jak zatem dobrać najlepszy rodzaj bramy dla siebie, dokonując tym samym trafnej inwestycji na lata?

bramy uchylne Kielce zdjęcie z dachem

Najpopularniejsze rodzaje bram

  • Bramy rolowane. Działają na zasadzie żaluzji. Są bardzo korzystnym wyborem, choćby dlatego, że zajmują najmniej miejsca, sprzedawane są od razu z systemem napędu elektrycznego. Trzeba się jednak za nimi dobrze rozglądać, dlatego, że nie wszyscy mają ten rodzaj bramy w swojej ofercie.
  • Bramy rozwieralne. Towarzyszą Polakom od stuleci, jednak wiele wskazuje na to, że powoli zaczyna się to zmieniać. Obecnie stawiamy na możliwość zastosowania napędu elektrycznego przy otwieraniu i zamykaniu, a w tym rodzaju bramy często okazuje się to niemożliwe. Kolejnym minusem jest to, iż taki rodzaj bramy absolutnie nie sprawdzi się na krótkim podjeździe – na otwarcie skrzydeł bramy potrzebujemy dosyć dużo miejsca, na co nie każdy może sobie pozwolić.
  • Bramy płytowe. Jest to rodzaj bramy, w przypadku której dolna część wysuwa się na zewnątrz, co również wymaga odrobiny wolnego miejsca na podjeździe.
  • Bramy segmentowe. To bardzo ciekawe rozwiązanie, z uwagi na dwie możliwości montażu. Brama może zamykać się zarówno od góry, jak i od boku. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają wiele miejsca na podjeździe, oraz dla wszystkich, u których garaż znajduje się bezpośrednio przy ulicy.
  • Brama podwieszana. Jest to rodzaj bramy stosowany na szeroką skalę w sektorze przemysłowym. Jej największą zaletą jest to, że nie zajmuje ona miejsca przed wjazdem, potrzebne jest raczej miejsce z boku na skrzydło. Kolejne plusy to cicha praca, a wszystko to dzięki dobrze wykonanym rolkom łożyskowym, a zapewnienie im dodatkowej izolacji pozwala na zachowanie ich w dobrym stanie jeszcze przez długie lata. Możliwe jest zamówienie bramy w wersji z ociepleniem, a dodatkowa kratka wentylacyjna, umieszczona w dolnej części drzwi pozwala na odpowiednią wentylację pomieszczenia.
otwieranie bramy uchylnej Kielce

Najlepsze bramy i systemy ogrodzeniowe oferuje kielecka firma ODB, oferująca pełną instalację z wykorzystaniem elementów od najlepszych producentów bram, takich jak Gerda lub WIŚNIOWSKI. Każdy projekt traktowany jest w pełni indywidualnie, a kolejnym przekonującym argumentem mogą być atrakcyjne ceny oraz korzystne promocje, które są na bieżąco uaktualniane i dobrane tak, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry