rolety plisy żaluzje

Rolety, plisy, żaluzje

Co na okno?

Remont, zmiana wyglądu mieszkania, czy przeprowadzka w inne miejsce, to wszystko wiąże się z koniecznością wyboru nowych elementów dekoracyjnych i funkcjonalnych. Nikt z nas nie lubi, kiedy promienie słońca wpadają do mieszkania z taką intensywnością, że jest to aż oślepiające. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze osłon na okno? Skąd wiedzieć, co będzie najlepsze dla naszego domu? Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy rozróżnienie.

Po pierwsze: rolety

W polskich domach najczęściej zobaczyć możemy wykonane są z materiału osłony okienne. Występują one w różnych kolorach, wzorach i teksturach. Rolety z bajkowym motywem świetnie sprawdzą się one w pokojach dziecięcych. Dużą popularnością cieszą się również rolety typu dzień/noc, które ze względu na naprzemiennie ułożony układ tkaniny, dostosowują się do warunków na zewnątrz i spełniają swoją rolę o każdej porze dnia i nocy. Jeśli jesteście posiadaczami okien o oryginalnym kształcie, to najlepszym wyborem będzie postawienie na rolety wolnowiszące. Zapewnią one niezawodną ochronę przed niechcianym światłem słonecznym.

Po drugie: plisy

Plisy są specjalnym rodzajem rolet, który charakteryzuje się dużą dowolnością jeśli o zasłanianie okna chodzi. Mają formę materiału zwijanego w harmonijkę, przymocowanego na prowadnice. Dają dużą możliwość dopasowania osłony okiennej do własnych preferencji – umożliwiają zasłonięcie konkretnie wybranego fragmentu szyby okiennej. Ten rodzaj osłon okiennych został okrzyknięty najmodniejszym trendem w jego kategorii. Jeśli więc zależy wam na nowoczesnym designie i dużym komforcie użytkowania, to jest to coś dla Was.

Po trzecie: żaluzje

Żaluzje to system, który bardzo często mylony jest z roletami. Tym, co odróżnia te dwie formy osłon okiennych od siebie, jest tworzywo z jakiego są one wykonywane. Rolety najczęściej wykonywane są z materiału, podczas gdy żaluzje dzielimy na dwie kategorie: aluminiowe i drewniane.
Żaluzje drewniane oprócz zastosowań funkcjonalnych, sprawdzą się również jako element ocieplający wizualnie wnętrze. Modele aluminiowe są zdecydowanie częściej wybierane do biur i stref usługowych.

Czekamy na Was!

Jeśli dalej nie wiecie co wybrać, a zbyt duża ilość kategorii przyprawia Was o ból głowy, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego! Nasi pracownicy to fachowcy, którzy dokładnie wiedzą co Wam polecają i służą swoim doradztwem w każdym temacie. Pamiętajcie, że jeśli obawiacie się problemów z montażem jakiegoś sprzętu, to bardzo chętnie Wam w tym pomożemy.
Zajrzyjcie na odb.pl, wspólnie wybierzemy to, co dla Waszego domu będzie najwygodniejsze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry