Salamander

Profil Salamander Streamline – najwyższa jakość na wyciągnięcie ręki

Profil Streamline jest podstawowym systemem okiennym w rodzinie produktów Salamander oferowanych przez Grupę Solo. Wszystkie najistotniejsze parametry charakteryzujące profil Salamander Streamline, a dotyczące grubości ścianek zewnętrznych oraz konstrukcji, plasują go w klasie „A”.

Walory estetyczne linii Salamander

Podobnie jak w pozostałych profilach Salamander, w produkcie Streamline możemy liczyć na niespotykany, śnieżnobiały kolor nieosiągalny przez innych producentów. Szeroka paleta barw oraz oklein drewnopodobnych umożliwia idealne dopasowanie koloru stolarki Salamander w każdej aranżacji. Ponadto, pięciokomorowa rama zapewnia sztywność oraz odpowiednie właściwości termiczne Uf=1,3.

Proste, niezaokrąglone kształty profili Salamander są odpowiedzią na zmieniające się trendy w architekturze oraz powrót do prostych, minimalistycznych form i kształtów. Nie wszyscy są zwolennikami krągłości i to właśnie dla nich Salamander proponuje profil Streamline – jako idealne zespolenie wizualnych cech z wysoko zaawansowaną technologią. Takie połączenie zalet systemu Salamander Streamline jest gwarancją satysfakcji dla wszystkich użytkowników.

Salamander Streamline Round

System Salamander Streamline Round (półzlicowany) jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów wyjątkowo ceniących sobie względy estetyczne. Nowoczesne, zaokrąglone kształty są charakterystyczną cechą podkreślającą oryginalny styl i nadający harmonijny wygląd.

Profil Salamander Streamline Round jest połączeniem najlepszych cech systemów Salamander. Szeroka, pięciokomorowa 76 mm rama podobnie jak w wersji podstawowej Streamline gwarantuje wyśmienite parametry termiczne, akustyczne i statyczne. Półzlicowane skrzydło o grubości 82 mm, podobnie jak w wersji Exclusive, charakteryzuje się zaokrągloną wewnętrzną krawędzią, okalającą szyby od zewnątrz, a w połączeniu z półokrągłą listwą przyszybową tworzy niesamowity efekt. Śnieżnobiały kolor oraz szeroki wybór oklein powiększają zakres stosowania tego profilu. Połączenie wysokiej jakości systemu Salamander Round ze stosunkowo niską ceną, sprawia, że profil ten stał się najpopularniejszym i najchętniej kupowanym systemem Salamander. Użytkownicy cenią go przede wszystkim za właściwości, jakie posiada oraz za wygląd, któremu nie sposób się oprzeć.

Najnowsze osiągnięcia Salamander

BluEvolution 82 to najnowszy produkt koncernu Salamander & Brugmann łączący doświadczenie w dziedzinie rozwiązań energooszczędnych z klasycznym aczkolwiek nowoczesnym designem. Na pierwszy rzut oka profil znacznie wyszczuplał, nabrał lekkości.

Duże komory zewnętrzne pozwalają na prawidłową wentylację profili, co skutecznie niweluje naprężenia termiczne wywoływane nagrzewaniem się okien (szczególnie tych montowanych na południowej elewacji budynku). Profile bluEvolution: 82 dają możliwość stosowania wszelkich pakietów szybowych o szerokości do 52 mm.

Jako standardowy pakiet oszklenia producent systemu przewiduje 3-szybowe zespolenie o szerokości 44 mm, wypełnione argonem, dla którego wartość Ug wynosi 0,5W/m2K. Współczynnik przenikalności cieplnej dla okna referencyjnego w wersji MD z takim szkłem osiąga wartość Uw=0,74 W/m2K. To jeden z najlepszych parametrów wśród wyrobów dostępnych na rynku stolarki otworowej. Taki wynik uzasadnia projektowanie okien z profili BluEvolution: 82 z przeznaczeniem do montażu w domach „pasywnych”.

Salamander BluEvolution – odpowiedź na nowe trendy

Nowe trendy w dziedzinie konstruowania domów, musiały doprowadzić do zmiany w projektowaniu oraz wykonywaniu systemów okiennych. Domy energooszczędne oraz pasywne wymagają stosowania odpowiednich rozwiązań w dziedzinie stolarki PCV, które zapewniają odpowiednią izolację termiczną, szczelność oraz wentylację w pomieszczeniach. Zgodnie z tym nurtem Grupa Solo wprowadziła nowy profil okienny Salamander BluEvolution dedykowany specjalnie do budynków energooszczędnych oraz pasywnych.

Salamander BluEvolution to połączenie nowoczesnej technologii i pragmatycznego projektowania, tworzących nową generację najwyższej klasy okien. Optymalna 6 -komorowa konstrukcja oraz 92 mm głębokość montażowa zabudowy, zapewniają wysoką izolację termiczną i w efekcie rewelacyjną efektywność energetyczną. Gwarantując doskonałą izolację cieplną, okna i drzwi z profili Salamander BluEvolution przyczyniają się do znacznej redukcji kosztów ogrzewania i emisji CO2, będąc tym samym produktem przyjaznym dla naturalnego klimatu i środowiska.

Innowacyjność profilu Salamander BluEvolution spełnia obecne, jak i przyszłe surowe normy ochrony energetycznej, a dodatkowo gwarantuje najwyższą jakość, żywotność i odporność na warunki atmosferyczne. Trzy poziomy uszczelnienia, niska głębokość zabudowy – to wszystko zapewnia ochronę przed hałasem, deszczem oraz włamaniem. Gładkie i błyszczące powierzchnie profili Salamander BluEvolution, uzyskane w wyniku opracowania specjalnej mieszanki tworzywowej, ułatwiają konserwację okien i utrzymanie ich w jak najlepszej kondycji.

Parametry techniczne Salamander BluEvolution

Profile Salamander od dawna kojarzone były nie tylko z kryształową bielą ale również z zaokrąglonymi kształtami. Podobnie jest w przypadku Salamander BluEvolution. Specjalnie wyprofilowane skrzydło o szerokości 1030 mm, nadaje konstrukcji lekkości, a pomimo niespotykanych w klasie gabarytów, profil ten wygląda równie zgrabnie co Salamander Streamline Round i nawiązuje kształtem do całej rodziny profili Salamander Round. Parametry techniczne pozostają przy tym bez zmian. BluEvolution Round jest połączeniem technologicznego zaawansowania, które zapewnia swoim użytkownikom ciszę, spokój, bezpieczeństwo, oraz niebanalny design. Pozwala nam się wyróżnić, jako tym, którzy nader wszystko cenią połączenie najnowszych technologii z tradycyjną i klasyczną formą.

Drzwi Salamander

Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne Salamander Patio stanowią ciekawe rozwiązanie i pewną alternatywę dla tradycyjnych balkonów dwuskrzydłowych ze słupkiem ruchomym lub stałym. Nie otwierają się w tradycyjny sposób na tzw. oścież – ruch następuje równolegle wzdłuż skrzydła stałego (jedno skrzydło zawsze pozostaje stałe, a drugie ruchome). Ten sposób otwierania zapewnia znacznie więcej wolnego miejsca w pomieszczeniu, bez względu na to czy drzwi są zamknięte czy otwarte. Maksymalna szerokość całej konstrukcji jaką jesteśmy w stanie wykonać oscyluje w okolicach 3m, Skrzydło stałe występuje w wersji fix w ramie lub fix w skrzydle w zależności od wybranego profilu Salamander oraz upodobań – głównie estetycznych – zamawiającego, natomiast skrzydło ruchome posiada dodatkową funkcję uchyłu.

Dodatkowym atutem zastosowania drzwi balkonowych Salamander Patio jest możliwość zamówienia ich w tym samym systemie profili Salamander co pozostałe okna w budynku. Pewnym minusem całego systemu uchylno-przesuwnego do niedawna była trudność zamykania skrzydeł o znacznych rozmiarach, a w szczególności dużej wysokości (pojawia się potrzeba dodatkowa dociśnięcia górnej części skrzydła do ramy w celu prawidłowego zamknięcia okucia). Od niedawna w ofercie firmy Roto Frank (dostawcy okuć do naszych okien) znajduje się automat powodujący samoczynne dociśnięcie wszystkich czterech naroży skrzydła do ramy poprzez przekręcenie klamki do dołu. Rozwiązanie to zdecydowanie usprawniło korzystanie z dużych balkonów uchylno-przesuwnych i zarazem sprawiło, że coraz chętniej są one stosowane przez architektów, jak i samych inwestorów.

Przewiń do góry