samozamykacze

Samozamykacz — zapomnij o trzaskaniu drzwiami

Czym jest samozamykacz?

Samozamykacz to urządzenia mechaniczne lub elektromechaniczne, które sprawiają, że drzwi, które mają być zamknięte, takie pozostają. Nawet jeśli ostatni otwierający zapomni o domknięciu drzwi, system zrobi to za niego. Całe działanie samozamykaczy opiera się na prawach fizyki. Kiedy ktoś otwiera drzwi, w sprężynie siłownika hydraulicznego zbiera się cała siła, która później uwalniana jest podczas zamykania. Mechanizm ten powoduje ciche zamknięcie, bez nieprzyjemnego trzaśnięcia.

samozamykacze
samozamykacz

Gdzie montuje się samozamykacz?

Samozamykacze w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Coraz wyższy poziom zaawansowania w produkcji tych urządzeń, prowadzi do tego, że w chwili obecnej jesteśmy w stanie znaleźć pasujący samozamykacz do każdego rodzaju drzwi. Od szklanych zaczynając, na furtkach kończąc. Skoro już o uniwersalności montażowej mowa, to znak, że powoli przechodzimy do najważniejszego pytania w tym tekście — w jakich miejscach warto zainwestować w samozamykacze do drzwi?

Furtki — w 1994 roku, w Holandii utworzony został program Bezpiecznych Osiedli, w ramach którego, osiedla spełniające wymagane normy, dostały certyfikaty świadczące o ich wysokiej jakości. Wśród kryteriów, jakie musiały zostać spełnione, aby dane osiedle uznane zostało za jedno z najlepszych, było zamontowane w furtkach samozamykaczy.

Kina — jeśli lubicie oglądać filmy na dużym ekranie, to z pewnością zgodzicie się, że brak samozamykaczy powodujących bezszelestne zamknięcie drzwi do sali kinowej, zniszczyłby wam niejeden seans.

Restauracje — po pierwsze, ze względu na wyeliminowanie dźwięku trzaskania drzwiami wejściowymi. Szczególnie ważne jest to w momencie, gdy drzwi wejściowe są szklane, a zbyt mocne uderzenie mogłoby uszkodzić ich budowę. Po drugie, w okresie, kiedy klimatyzacja będzie włączona, domknięte drzwi są gwarancją przyjemnego ochłodzenia powietrza w lokalu.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne — samozamykacz wyeliminuje problem z trzaskaniem drzwiami, co mogłoby działać rozpraszająco na osoby wykonujące swoją pracę w salonie. Montując sprzęt domykający, unikniemy również potrzeby wywieszania kartek z napisem “proszę zamykać drzwi”, system zrobi to sam.

Sklepy — drzwi wejściowe będą przez cały czas zamknięte. Usprawni to działanie klimatyzacji w okresie letnim, oraz zatrzyma ciepło w pomieszczeniu w okresie zimowym.

Samozamykacz
samozamykacz

ODBierz swoje samozamykacze i poczuj różnicę

Nasza firma oferuje szeroki wybór samozamykaczy, które ulepszą działanie drzwi w miejscach, które sam wybierzesz. Jeśli okaże się, że ten system to coś, czego potrzebowałeś, zaproponujemy Ci przejrzenie katalogu okuć i napędów do drzwi. Wszystko po to, by żyło Ci się wygodniej. Sprawdź więcej tutaj – https://odb.pl/oferta/akcesoria/samozamykacze/

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty firmy Dorma oraz Geze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry